Diş Sıkma Botoksu (Masseter Botoks)

Mersin Diş Sıkma Botoksu, Mersin Botoks, Mersin Botoks Fiyatları, Mersin Botoks Fiyatları 2024, Mersin Botoks Merkezleri, Mersinda Botoks Yapan Yerler, Mersinda Botoks Yapan Hastaneler, Mersin Göz Çevresi Botoksu, Mersin Çene Botoksu, Mersin Burun Botoksu, Mersin Gülüş Botoksu, Mersin Diş Eti Botoksu, Mersin Botoks Dolgu, Mersin Botox, Mersin Estetik Botoks, Mersin Yüz Botoksu, Mersin Dudak Dolgusu, Mersin Yüz Dolgusu, Mersin Burun Dolgusu, Botoks Öncesi Ve Sonrası, Mersin Botox Fiyat Listesi, Mersin Dudak Dolgusu Fiyatları, Burun Dolgusu Fiyatları Mersin, Mersin Dudak Dolgusu Yaptıranların Yorumları

Mersin Diş Sıkma Botoksu, Mersin Masseter Botoks ve Mersin Botoks ve Fiyatları için Uzm. Dr. Mehmet Demirel Dermatoloji Kliniğinden Botoks randevu alabilirsiniz.

MASSETER BOTOKS NEDİR ?

Massetter botoks, yüzde bulunan masseter kaslarına botulinum toksin enjeksiyonlarını içeren bir tıbbi işlemdir. Masseter kasları, çene bölgesinde bulunan büyük kaslardır ve çiğneme işlevi sırasında kullanılırlar. Bazı insanlarda, bu kaslar aşırı gelişebilir ve daha geniş veya kare bir yüz hatlarına neden olabilir. Bu durum bazen “masseter hipertrofisi” olarak adlandırılır.

Massetter botoksu, masseter kaslarının büyüklüğünü azaltmayı amaçlar. Bu işlem sırasında botulinum toksini, masseter kasının belirli bölgelerine enjekte edilir. Botulinum toksini, kasın geçici olarak felç edilmesine neden olarak kasın büyüklüğünü azaltır. Bu, yüz hatlarını daha ince veya oval hale getirmeye yardımcı olabilir. diş sağlığını korumak için de oldukça faydalıdır.

Massetter botoksu, kozmetik amaçlarla tercih edilen bir tedavi seçeneğidir. İnsanlar, yüzlerinin daha ince ve daha genç görünmesini istediklerinde veya masseter kaslarının aşırı büyüklüğü nedeniyle çene şeklindeki değişiklikleri düzelten bir prosedür olarak masseter botoksu yaptırabilirler.

Bu işlem genellikle bir estetik cerrah veya dermatolog tarafından uygulanır. Sonuçlar kişiden kişiye değişebilir, ancak genellikle birkaç hafta içinde belirginleşir ve birkaç ay sürebilir. Masseter botoksu doğru ellerde yapıldığında güvenli bir prosedürdür, ancak herhangi bir tıbbi prosedürde olduğu gibi, uzman bir sağlık profesyoneli tarafından gerçekleştirilmesi önemlidir. Aksi takdirde gülüş ve konuşma bozukluklarına yol açabilir.

Call Now Button