Vücut şekillendirme nedir?

Vücut şekillendirme nedir?

Mersin Bölgesel İncelme, Mersin Bölgesel Zayıflama Fiyatları, Bölgesel Zayıflama Fiyatları Mersin 2024, Mersin Soğuk Lipoliz, Mersin Radyofrekans Bölgesel İncelme, Bölgesel İncelme Fiyatları Mersin, Mersin Kavitasyon Fiyatları 2024, Mersin Kavitasyon Seans Ücreti 2024, Mersin Bölgesel İncelme Yaptıranlar

Vücut şekillendirme nedir?
Vücut Şekillendirme; Günümüzde yaşlanma, doğum yapmaya ya da kilo alıp vermeye bağlı olarak vücutta yağlanma artışı, deri fazlalıklarının oluşumu ve bu fazlalıklara bağlı görülen sarkmalar görülebilir. Bu tarz deformasyonların düzeltilebilmesi için yapılan ameliyatların bütününe vücut şekillendirme ameliyatı denir.

Modern toplumun getirdiği hareketsizlik, yanlış ve kötü beslenmeye bağlı olarak oluşan vücut deformasyonlarının artması vücut şekillendirme ameliyatlarına olan talebi giderek arttırmaktadır.

Günümüzde birçok nedenden dolayı artan beden algısında değişme ve mükemmelliğe yaklaşama isteği de diğer bir taraftan vücut şekillendirme ameliyatlarını daha popüler hale getiriyor. Unutulmamalıdır ki vücut şekillendirme ameliyatları sonrası vücutta meydana gelen değişimlerin korunabilmesi ve uzun soluklu olabilmesi için beslenme ve yaşam tarzında değişime gitmek de gereklidir.

Vücut şekillendirme nasıl yapılır?
Vücut şekillendirme ameliyatlarının kendi içerisinde bir sıralaması vardır. Bu sıralama kişiden kişiye ve hasta ihtiyaçlarına göre değişebilir. Dünya genelinde vücut şekillendirme ameliyatlarına gövde bölgesinden başlamak daha yaygın bir yöntemdir. Gövde bölgesi ameliyatlar için temel alanı oluşturur.

Gövde ameliyatları temelde karın bölgesine yapılacak liposuction ve germe işlemlerini, meme ameliyatlarını, sırt ve bel bölgesine yapılacak germe ve liposuction işlemlerini içerir. Gövde bölgesine yapılan vücut şekillendirme ameliyatları hasta görünümünü süratle değiştirir.

Bu sayede hem hastaların yaşam kalite ve konforları artar hem de hastalar diğer ameliyatlar için daha motive hale gelirler. İlk seanslarda gövde bölgesine yapılan şekillendirmelerden sonra diğer ameliyat seanslarında kol ve bacak bölgelerine ameliyatlar yapılabilir. Bu sıralamada hastanın öncelik ve ihtiyaçlarına göre değişiklik yapılabilir.

Örneğin kollarından şikayeti olan kıyafet bulmakta ya da kollarındaki ağırlıklardan dolayı kollarını yeterince kullanamayan hastalarda kol bölgesi ilk seans ameliyat içine dahil edilebilir. Yine hasta bacaklarındaki ağırlık ve deri sarkmalarından dolayı yeterince hareket edemiyorsa bacakları ilk ameliyat seasına dahil etmek hastanın yaşam konforunu arttıracaktır.

Popo bölgesine yapılacak yağ enjeksiyonu, popo kaldırma ya da popo protezi gibi ameliyatlarda ise hastanın ameliyatlardan sonra yüz üstü yatması gerektiği unutulmamalı ve planlama ona göre yapılmalıdır.

Popoya yapılan yağ enjeksiyonu işlemleri genelde liposuction ameliyatları ile beraber yapılır. Yağ enjeksiyonunda kullanılacak yağların liposuction ile alınabileceği düşünüldüğünde, iki ameliyatın birlikte yapılması zorunluluktur.

Popo bölgesinde sarkma olan hastalarda ise popo ameliyatı karın germe ve liposuction ameliyatı ile beraber yapılır. Karın bölgesine yapılan germe işlemi arkada bel bölgesine doğru uzatılarak 360 derece karın germe yapılır ve popo yukarı doğru kaldırılır.

Bu işlem sırasında hastadan alınan yağlar ile popoya daha yuvarlak bir görünüm de verilebilir. Böylelikle hasta vücut şekillendirme ameliyatı sonunda hem yukarı doğru kalmış hem de hacim kazanmış bir popoya sahip olabilir.

Vücudunda yeterince yağ olmayan hastalar içinse vücut şekillendirme ameliyatlarında popo protezi kullanılabilir. Hangi işlem yöntem tercih edilirse edilsin popoya yapılan ameliyatları içeren vücut şekillendirme operasyonlarında hastalar sırt üstü yatmamalıdırlar.

Bu nedenle ameliyat planlamasını iyi yapmak önemlidir. Yüz üstü yatamayan hastalarda ya da ameliyat kombinasyonu nedeniyle yüz üstü yatmaması gereken hastalarda ben özel olarak yaptırdığımız BBL yataklarını kullanıyorum. Bu yatakların popo bölgesinde boşluk oluyor. Bu sayede hasta sırt üstü yatsa da hastanın popo bölgesine baskı gelmiyor.

Paylaş:

Güncel Yazılar

Randevu Al

Call Now Button